Jaunpils baznīcā notiek

Dievkalpojumi:
svētdienās 10:00

Katra mēneša pirmajā un trešajā svētdienā pēc dievkalpojuma – sadraudzība un pagaidu pārvaldes sēde

Galerija

thumb44.jpg

Novembris 2007

Jēzus saka: „ES esmu ceļš, patiesība un dzīvība. Neviens nenāk pie Tēva kā vien caur mani.”

      Jņ. 14: 6
 

 

Jaunpils evaņģēliski luteriskās draudzes ziņas.

• Svētdienā, 7.oktobrī visa latvijas luteriskā baznīca svinēja Pļaujas svētkus, arī Jaunpils draudze. Tie ir pateicības svētki, kuros baznīcas ļaudis pateicas Dievam par dāvāto svētību un tās nestajiem augļiem. Pļaujas svētkos ļaudis bieži nes uz baznīcu pašu sarūpētus augļus, dārzeņus un maizes kukulīšus, tos novieto pie altāra. Paldies Sarmītei Grīnfogelei un citām draudzes sievām, kuras bija skaisti izrotājušas baznīcu uz svētkiem. Pļaujas svētkos piedalījās arī draudzes svētdienas skolas bērni, kuri pēc īsas evaņģēlista Jāņa uzrunas un lūgšanas devās uz „Namiņu”, lai svinētu svētdienas skolas sākumu un piedalītos pirmajā nodarbībā. Šogad sv. Skolā mācīsies 13 bērni skolotājas Laimas vadībā, skolotāja Velta mācīs dziesmas.
Zane Sapnova, draudzes locekle

• 13. oktobrī  draudzes locekļi, kuri aktīvi piedalās draudzes darbā, brauca ekskursijā – sākumā uz svinīgo bīskapu konsekrēšanas dievkalpojumu Doma baznīcā, tad – uz Rundāles pili.
Ekskursija tika apsolīta un ļoti gaidīta, kā dāvana tiem, kas draudzē ar kādu darbiņu kalpo. Pārsteigums bija apmeklēt Doma baznīcu, jo daudzi tur bija pirmo reizi. Mūzikas skaņas, koru dziedājums, Dieva vārds – tā bija lielākā un labākā dāvana.
Ekskursija turpinājās uz Rundāles pili. Ļaužu daudz – visi steidzas redzēt ko neparastu; tur tiešām arī bija daudz kā neparasta.. Arī agrākos laikos –pirms simts un divsimt gadiem bija bagāti ļaudis, kuri valdīja un savu slavu krāja uz nabadzīgo cilvēku rēķina. Bet mūsu tautā vienmēr ir bijuši ļoti apdāvināti mākslinieki, kas radījuši brīnumskaistus, unikālus un pārsteidzošus mākslasdarbus, kas labi saglabājušies lidz šodienai. Kur šie mākslinieki radās? Radošās dāvanas katram cilvēkam, lielākas vai mazākas dod Dievs pēc sava prāta, lai cilvēki ar tām kalpotu viens otram. Pārdomāsim, kam un kādā veidā mēs kalpojam ar savām dāvanām?
Pa autobusa logu vērojām rudens ainavas. Secinājām – vislielākais mākslinieks ir pats Dievs, salikdams kokos tik skaistas krāsas – katrā gada laikā savas, nepārspētas.Šī bagātā panorāma pret debess zilgmi, rudens noskaņā pārņēma un pakļāva ar savu skaistumu visus. Paldies par ekskursiju visi, kas piedalījās.
 Velta Auziņa, draudzes locekle
• Tuvojas adventa laiks. Luterisma mantojuma fonds sadarbībā arLELB virsvaldi izdevis „Adventa kalendāru” bērniem. Tas ir neliels krāsains žurnāliņš, kurā ievietoti uzdevumi, nelieli tekstiņi un krāsainu zvaniņu attēli, kurus izgriežot var veidot krāšņu rotājumu. Kalendārs palīdz bērniem sagaidīt priecīgos Kristus dzimšanas svētkus un stāsta par tiem. Kalendārs pieejams draudzes grāmatu galdā.
• Svētdien,18. novembrī plkst. 10.00 baznīcā Latvijas proklamēšanas dienas svētku dievkalpojums.

Ikvienam būs nākt ar savu dāvanu rokā pēc tās svētības, ko tas Kungs, tavs Dievs, tev devis.            5. Moz. 16:17